עמוד הבית » ארנקי קריפטו

ארנקים לאחסון נכסים דיגיטליים

ארנק קריפטו- מיועד לשמור את המפתח הפרטי שניתן לשקלל אוטו בעזרת מילים seed ולשייך אוטו לכתובת ציבורית. שבעזרתם ניתן להוכיח בעלות על הרשום ברשת המבוזרת בלוקצ'יין. כלומר הנכסים רשומים בבלוקצ'יין משויכים למפתח קריפטוגרפי מסוים  שנשמר בארנק קריפטו. לדוגמה עם קניתם 1 ביטקוין אז זה ירשם כך בבלוקצ'יין (רשת) של ביטקוין, שארנק מסוים( קוד קריפטוגרפי) קנה 1 ביטקויין. כתובת של הארנק גלויה לכולם לכן כל המידע שקוף. אפשר לבדוק מה יש בכל ארנק ואת כל ההיסטוריה, אבל לעביר את הכסף יכול רק מי שיש לו את המפתח הפרטי. תדמיינו כספת שקופה שכל אחד יכול לרעות מה יש בה, אבל רק בעל המפתח יכול לפתוח אותה. ברשת הבלוקצ'יין ניתן לרשום כל דבר לא רק כסף, למשל רשם הדומיינים, יצירות nft, גם ניתן לשמור בארנקי קריפטו. 

סוגים של ארנקי קריפטו

קיימים שלושה סוגים עיקריים של ארנקים לנכסים דיגיטליים: ארנק חם, ארנק לניידים, וארנק קר. האבדלים העיקריים בין הארנקים  מתבטא בתפעול וברמת האבטחה. הארנקים החמים וארנקים למובייל מאוד קלים לתפעול ומתאימים לשימוש מרבי, לאומת זאת ארנק קר קצת יותר מסובך לתפעול, יחד עם זאת זה הארנק אחי מאובטח.

MetaMask
metamask

ארנק חם

trust wallet
trust wallet

ארנק למובייל

ארנק לדג'ר
ledger nano x

ארנק קר

ארנק חם שהוא גם ארנק אונליין

מותקן בתוך בראוזר אינטרנט עצמו, שמחובר באופן רציף לאינטרנט. והיתרון  שלו שהוא  מאפשר גישה מהירה ונוחה למטבעות ונכסים  דיגיטליים כל הזמן. והחיסרון שלו שהוא פחות מאובטח וחשוף יותר לפישינג. מאחר שהוא מחובר לאינטרנט באופן רציף, הוא חשוף הרבה יותר לפריצות וגניבות של נכסים דיגיטליים. ארנק חם הפופולרי ביותר הוא metamask, כל יחסית לתפעול תומך ברוב המטבעות ונכסים דיגיטליים. ניתן לשלב עם ארנק קר.

ארנק למובייל

אפליקציה שמותקנת בנייד, מוגן באמצעות האבטחה של הטלפון הנייד, יותר מוגן מהארנק החם, אבל עדיין חשוף למספר רב של פריצות.  דומה מאוד לארנק חם. קל לתפעל אוטו מאוד מתאים לשימוש מירבי, אבל לא היתי מאחסן בו כסף גדול.

ארנק קר או ארנק חומרה

ארנק החומרה הוא ארנק דיגיטלי קר (כלומר, אינו מחובר לאינטרנט), שנוצר במיוחד לבטיחות המטבע הדיגיטלי. למעשה, מדובר בכונן קשיח חיצוני (המחובר למכשיר נייד או למחשב באמצעות USB) בעל רמת ההצפנה הגבוהה ביותר. מה שהופך אותו לעמיד בפני כל סוגי ההתקפות תוכנות ריגול, תוכנות זדוניות, התקפות פיזיות וכו '.

ארנקי חומרה הם מכשירים מאובטחים שמקורם בקריפטו. שנוצרו במיוחד כדי להפוך את הביטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים נוחים לשימוש בטוח. המונח ארנק מתייחס למקום לאחסון נתונים כולל זוגות מפתחות דיגיטליים הפותחים מטבעות ברשת. הנכסים שלך מאובטחים רק כמו המפתחות שלך, ולכן חשוב להשתמש בארנק הקריפטו הנכון.

יש סיבה שמומלץ לארנק חומרה – הם שומרים את המפתחות במצב לא מקוון ומאפשרים להם להיות מאובטחים פיזית על ידי בעל הנכס. הם הופכים את המטבעות הקריפטוגרפיים נוחים להחזקה מכיוון שהם יכולים להיות מאובטחים באופן עצמאי על ידי כל אחד, ואף לסייע בשמירה על פרטיותך

סיכום: מדוע אבטחה חשובה יותר עבור הביטקוין
אבטחה לביטקוין היא בעיה ייחודית: כל אדם חייב להיות מסוגל לאבטח את נכסיו באופן עצמאי או שהרעיון נכשל. בתחילת הדרך ארנקים אוחסנו בכוננים קשיחים במחשב, באחסון בענן או בצורה פיזית. כוננים פגומים, פריצות, הונאות, שריפות ועוד הובילו אנשים רבים לאבד את הביטקוין שלהם לצמיתות.
על ידי הסרת מתווכים כמו בנקים, הביטקוין מטיל אחריות רבה יותר על המשתמש. לא ניתן היה לפתור את בעיית האבטחה של הביטקוין באמצעות גישות מסורתיות, ולכן היה צורך בפתרון מותאם כדי לאפשר לאנשים לנהל את האבטחה במצב לא מקוון בחבילה נוחה לשימוש. 

ledger nano x
511 שח
ישירות מהיצרן
coolwallet
149 $
ישירות מהיצרן
safepal
169 שח
ישירות מהיצרן